“TË FIKSUAR PAS ZYSHAVE”/ Kush janë VIP-at “çamarrokë” që ishin të çmendur pas… (FOTO) – AlpeGossip
“TË FIKSUAR PAS ZYSHAVE”/ Kush janë VIP-at “çamarrokë” që ishin të çmendur pas… (FOTO)

“TË FIKSUAR PAS ZYSHAVE”/ Kush janë VIP-at “çamarrokë” që ishin të çmendur pas… (FOTO)

Shkolla është një institucion edukues dhe formues i personalitetit të fëmijëve. Rolin më të madh në dhënien e dijes sigurisht që e kanë mësuesit të cilët përpiqen mjaft që të krijojnë atmsoferën e duhur në klasë por edhe pëlqimin e nxënësve. Por në moshën e pubertetit duke qenë ende edhe shumë të vegjël, fëmijët mund t’i keqintepretojnë këto gjeste e të fantazojnë në botën e tyre.

Kështu jo në pak raste degjojmë për dashuri ndaj mësuesea, edhe pse të pastër por përsëri në një formë tjetër.

E janë personazhet publikë të showbizzit ata të cilët pranojnë pa komplekse se kanë pasur “fiksim” mësuesen e tyre.

Nga Muarrem Hoxha e deri tek Turjan Hysko, ja çfarë kanë thënë vipat për fiksimet e  tyre:

Muharrem Hoxha

I ftuar në emisionin “Mos i fol Shoferit” ditën e djeshme, teksa tregonte për fëmijërinë e tij aktori i njohur tregoi një situatë komike që i kishte ndodhur teksa një “zyshë” nga Tirana me minifund i kishte ardhur për mësim.

Pjesë nga biseda me Rudina Dembacaj:

Çfarë fëmije ka qenë Rrema?

Muharrem Hoxha: Nga ato fëmijët që një mësuese nga Tirana shkoi në Pukë me minifund. Duke shkruajtur i ra shkumësi. U ul ta marrë, kupton ti me minifund, hapa dollapa kush është mbrapa? Kalamajt haha, u kthye ajo, kapi të parin.

Biseda mësues-nxënës

Mësuesja: Çfarë pe?

Nxënësi: Asgjë, vetëm kofshët.

Mësuesja: Ik, një javë përjashtim nga shkolla. Nga dritarja, çfarë pe?

Nxënësi: Më fal, vetëm kofshët. Ik një muaj.

Vjen rradha e një djali si puna e Rremës.

Mësuesja: Çfarë pe? (Qeshte). Mos bëj si gomar, çfarë pe?   

Nxënësi: Unë çfarë pashë, mirupafshim. Nuk shihemi një vit bashkë.

Kastro Zizo

I ftuar sërish në “Mos i fol Shoferit” këngëtari i njohur për tipin e tij moskokëçarës tregoi për moshën e tij të pubertetit dhe dashuritë e para.

“…pastaj nga klasa e katërt rashë në dashuri me një mësuese.” u shpreh Kastro teksa pas vajzës me emrin Anjeza, tregoi edhe fiksimin e tij për zyshën.

Turjan Hysko

Edhe moderatori i njohur njëkohësisht edhe këngëtari i grupit “Produkt 28” ka treguar dashurinë e tij platonike që kishte për zyshën e tij të kimisë gjatë bashkëbisedimit në emisionin “Xing me Ermalin”

Pjesë nga biseda:

“Isha në gjimnazin “Petro Nini” dhe shokët e klasës telefononin në shtëpi zyshën e Kimisë. Unë pa e ditur kush ishte e shava në telefon. Normalisht më thirrën në drejtori dhe ishin gati të më përjashtonin.

Ishte simpatike dhe u dashurova me të. U dashurova vërtetë dhe në fund ia thashë. I thashë: Zysh Alma unë të dua. Ndërsa ajo mu përgjigj: Turi edhe unë të kam xhan. Por unë e doja vërtetë”, u shpreh moderatori.

/AlpeNews.al