E PAZAKONTË/ Karteli i drogës ngjyros njerëzit dhe i detyron të ecin nudo në rrugë (FOTO) – AlpeGossip
E PAZAKONTË/ Karteli i drogës ngjyros njerëzit dhe i detyron të ecin nudo në rrugë (FOTO)

E PAZAKONTË/ Karteli i drogës ngjyros njerëzit dhe i detyron të ecin nudo në rrugë (FOTO)

Imazhet në mediat sociale tregojnë disa persona të zhveshur në rrugë të lyer me ngjyra duke bërë ‘paradë’ nudo në një rrugë në qytetin Mexcan të Nuevo Laredo. Raportohet se për këtë u dha urdhër nga një kartel droge në vend.

Fotot e 6 burrave dhe një gruaje u bënë virale.

Sipas mediave vendase Northeast Carte i turpëroi duke i zhveshur lakuriq dhe mbuluar  trupat e tyre nga koka deri te këmbët në bojë.

Më pas i detyroi të ecin në Guerrero Avenue, pranë qendrës historike të qytetit.

Ata dukeshin si Spider-Man, Iron Man dhe Captain Marvel.

Nuk dihet ende motivi pas vendimit të kartelit të drogës. Ndërsa nuk është arrestuar asnjë person deri tani.