E PINI KAFENË E ZEZË? Ja çfarë thotë shkenca për ju – AlpeGossip
E PINI KAFENË E ZEZË? Ja çfarë thotë shkenca për ju

E PINI KAFENË E ZEZË? Ja çfarë thotë shkenca për ju

A e pini kafenë tuaj të zezë? Ata që gëzojnë kafenë pa qumësht ka më shumë të ngjarë të jenë psikopat, sipas një hulumtimi shkencor.
Pirja e kafesë të zezë ka më shumë gjasa t’iu shndërrojë në psikopatë, tregon një studim shkencor.

Gjetjet tregojnë se ata që tërhiqeshin në ushqimet e hidhura kanë më shumë gjasa të ndjejnë kënaqësi nga sikleti, transmeton lajmi.net.

Shkencëtarët në Universitetin e Innsbruck, në Austri, ishin ata që qëndronin pas studimit.

Përveç kësaj, ata u gjetën të jenë më simpatik dhe bashkëpunues me të tjerët.