E TRISHTË/ Nëna e Rita Orës i befason të gjithë: Pas kësaj fotoje u diagnostikova me kancer në gji – AlpeGossip
E TRISHTË/ Nëna e Rita Orës i befason të gjithë: Pas kësaj fotoje u diagnostikova me kancer në gji

E TRISHTË/ Nëna e Rita Orës i befason të gjithë: Pas kësaj fotoje u diagnostikova me kancer në gji

Vera Ora, nëna e Rita Orës ka kujtuar një nga momentet më të vështira në jetën e saj, kur është diagnostikuar me kancer në gji.

Përmes një fotoje që publikoi në Instagram Vera jep mesazhin për të ndërgjegjësuar gratë e tjera që kanë të njëjtin problem shëndetësor.

“Një kujtim i çmuar teksa ushqeja me gji vajzën time të vogël. Jeta është e paparashikueshme pasi jam diagnostikuar me kancerin e gjirit disa vite më vonë dhe gjetja e një gunge në të njëjtën gji çoi në kirurgji dhe trajtim.

Ndjehem krenare që kalova nëpër një udhëtim të ashpër dhe nuk ndjej keqardhje që gjiri im ka shërbyer për qëllimin e vërtetë”, shprehet Vera.

Ajo njofton gjithashtu se po punon për një projekt emocionues që do të nisë më 19 shkurt.

View this post on Instagram

A cherished memory of breastfeeding my youngest child here. Life is unpredictable as being diagnosed with breast cancer few years later, and finding a lump in that same breast led to having surgery and treatment. Bittersweet feelings, but feel proud to be through a tough journey and have no regrets as my breast for ME served the real purpose. I am looking to the future with a positive attitude and always wanting to raise awareness to other women who have had a similar path. Being breast aware is crucial and I am also proud to be an ambassador of Future Dreams – a charity close to my heart that raises awareness for breast cancer support, awareness and research ! 🌸 I working on an exciting project – watch this space – launch on 19th Feb 🌸 @futuredreamscharity @melissaodabash @amoena_company #sharingmystory #positivity #journey #ambassador #breastcancerawareness #pink #VisualsWithVera @oranick 📸😘 . Kjo foto eshte me rendesi per mua, gjiri per mua ka kryar detyren kryesore si nene. Pak pas ksaj foto jam diagnostifikuar me cancerin e gjirit po ne te njejtin gji. Jam e lumtur qe jam ketu te ndaj kete pjese te jetes sime dhe ngris vetdijen qe grat te perkujdesjen dhe bejne kontrolla te rregulta. Ju dua 🙏

A post shared by Vera Ora (@veraora) on