EDICIONI I 20 I FESTIVALIT/ Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike” (VIDEO) – AlpeGossip
EDICIONI I 20 I FESTIVALIT/ Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike” (VIDEO)

EDICIONI I 20 I FESTIVALIT/ Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike” (VIDEO)

Edicioni i 20-të i festivalit të këngës ‘Kënga Magjike 2018’ do ta hapi siparin me fituesen e një viti më parë, këngëtaren Anxhela Peristeri.

Këngëtarja e cila dallohet për zërin e saj potent ishte më e votuara nga kolegët me këngën e saj “E çmendur” në edicionin e 19-të të “Këngës Magjike”.

Anxhela Peristeri: Përshëndetje të gjithëve. Sot unë do të hap edicionin e “Këngës Magjike”. Jam shumë e lumtur. I uroj të gjithë konkurrentëve shumë fat dhe shumë suksese. Fitoftë më i miri.

Skena madhështore, ndriçimi dhe audio kanë garancinë e emrave me të njohur të gjigantit italian, RAI në këtë mbrëmje premtuese.

Në krah të Ardit Gjebrea do të jenë Klaudia Pepa e Bora Zemani.

Anxhela Peristeri #KengaMagjike2018 #TvKlan #KlanHD www.tvklan.al

Gepostet von Tvklan am Mittwoch, 5. Dezember 2018