Elia Zaharia ka luajtur në këtë film shqiptar kur ishte fëmijë dhe ne nuk e dinim (FOTO) – AlpeGossip
Elia Zaharia ka luajtur në këtë film shqiptar kur ishte fëmijë dhe ne nuk e dinim (FOTO)

Elia Zaharia ka luajtur në këtë film shqiptar kur ishte fëmijë dhe ne nuk e dinim (FOTO)

Aktorja Elia Zaharia ka dëshmuar sot se karrierën e saj artistike e ka nisur mjaft herët.
Ajo ka postuar në Instagram disa foto nga roli i saj në filmin ‘Shpella e Piratëve’, i bazuar mbi romanin me të njëjtin titull të autorit Petro Marko.

Pjesë e këtij filmi paska qenë edhe Elia e vogël e cila ka interpretuar rolin e motrës së Lolos. Pjesë e kastit ka qenë edhe nëna e Elias, aktorja shqiptare Yllka Mujo, në rolin e Evës.

Elia Zaharia, përveç se i përket familjes mbretërore, pas martesës me Princ Lekën nuk ka hequr dorë nga aktrimi, kryesisht në teatër.