Era Istrefi performon për herë të parë në Vjenë/ Media e njohur austriake i dedikon një shkrim të veçantë (FOTO) – AlpeGossip
Era Istrefi performon për herë të parë në Vjenë/ Media e njohur austriake i dedikon një shkrim të veçantë (FOTO)

Era Istrefi performon për herë të parë në Vjenë/ Media e njohur austriake i dedikon një shkrim të veçantë (FOTO)

Pas performancës së saj në ‘Kupën e Botës’ dhe bashkëpunimeve me emrat më të njohur të muzikës, Era Istrefi po korr shumë sukses. Këngëtarja shqiptare me talentin e madh, nga njëra ditë në tjetrën udhëton në vende të ndryshme, duke qenë se tani është akoma dhe më shumë e kërkuar si këngëtare. Këtë herë ajo ka udhëtuar në Vjenë, duke qenë se është e ftuara speciale për festën e 6-vjetorit të një ‘club’-i të njohur atje. Për këtë gjë tabloidi më i famshëm austriak ‘Kronen Zeitung’ i ka dedikuar këngëtares një shkrim të veçantë. Në shkrimin e tyre jepen të gjitha detajet për mbrëmjen në 14 gusht, në të cilën do të këndojë edhe Era. Aty shkruhej se Era është shumë e njohur me hitin e saj ‘Bonbon’ dhe po pushton listat muzikore me këngët e saj.