ERMAL META, shqiptari që pushtoi Italinë/ Shiten të gjitha biletat për koncertin në Milano (FOTO) – AlpeGossip
ERMAL META, shqiptari që pushtoi Italinë/ Shiten të gjitha biletat për koncertin në Milano  (FOTO)

ERMAL META, shqiptari që pushtoi Italinë/ Shiten të gjitha biletat për koncertin në Milano (FOTO)

Ermal Meta u shpall fitues në “Sanremo 2018” me kengen “Non mia avete fatto niente”.

Është shqiptari që bëri krenar një popull të tërë dhe pushtoi gjithë Italinë.

U bë një ndër emrat më të komentuar në Itali.

Më 28 prill mbahet koncerti i tij në qytetin e Milanos.

Dhe sic pritej nga fama e jashtëzakoshme që mori, që tani janë shitur të gjitha biletat.

 

Përgatiti: AlpeNews.al