Është rritur në ekran/ Ja si dukej në fillimet e karrierës Vesa Luma (FOTO) – AlpeGossip
Është rritur në ekran/ Ja si dukej në fillimet e karrierës Vesa Luma (FOTO)

Është rritur në ekran/ Ja si dukej në fillimet e karrierës Vesa Luma (FOTO)

Vesa Luma e ka nisur karrierën e saj si këngëtare që në moshe fare të vogël me festivale dhe këngë për fëmijë. Pjesëmarrjen e parë në një moshë më të rritur pasur në spektaklin e talenteve “Ethet e së premtes”. Dhe duket se kjo kohë i nungon këngëtares. Teksa ka hapur arkivat ajo ka ndarë me ndjekësit e saj në ‘Instasory’ një video ku tregon performancën e saj në këtë spektakël. Bëhet fjalë për vitin 2004, kur Vesa Luma, Teuta Kurti dhe Rona Nishliu kanë qenë të treja konkurrente.

Nga periudha e shfaqjes për herë të parë në ekran dhe deri më tani këngëtarja ka shumë pak ndryshime në fizikun e saj.

Vesa tani është e martuar me reperin Big Basta dhe së bashku kanë një djalë të quajtur Lian.