Çudit vajza e këngëtares shqiptare/ I kalon pushimet si rrallë fëmijët bëjnë (FOTO) – AlpeGossip
Çudit vajza e këngëtares shqiptare/ I kalon pushimet si rrallë fëmijët bëjnë (FOTO)

Çudit vajza e këngëtares shqiptare/ I kalon pushimet si rrallë fëmijët bëjnë (FOTO)

Jemi mësuar që në plazh të shohim fëmijë që luajnë me rërë, me top, të argëtohen me ujin, por rrallë ndodh të shihni një fëmijë 6-vjeç të luajë shah në plazh.

Vajza e këngëtares Orgesa Zaimi, Bora duket se prej disa kohësh e ka kthyer shahun në lojën e saj të preferuar, ndryshe nga bashkëmoshataret e saj që luajnë me kukulla apo akoma më keq kalojnë orë të tëra duke parë programe për fëmijë në kompjuter.

Në daljen e fundit televizive, Orgesa ka treguar se i ka blerë të bijës një kuti shahu të cilën ajo e pëlqente dhe po e mësonte. Duket se vogëlushja ja ka marrë dorën mirë, madje duke mos ju ndarë as me pushime.

Në qoftë se në shezlongun ngjitur keni një fëmijë që luan shah, ajo me siguri është Bora e vogël