TË GJITHË DO I KTHEJNË SYTË NGA JU/ Ky është trendi i ri i modës që do iu bëj të dukeni SENSUALE – AlpeGossip
TË GJITHË DO I KTHEJNË SYTË NGA JU/ Ky është trendi i ri i modës që do iu bëj të dukeni SENSUALE

TË GJITHË DO I KTHEJNË SYTË NGA JU/ Ky është trendi i ri i modës që do iu bëj të dukeni SENSUALE

Çfarë ka bërë bota e modës këto ditë? E pakënaqur me ringjalljen e korseve, tani është e zënë duke pastruar pluhurin nga një aksesor që ndoshta nuk e kemi parë që nga vitet 1960. Dorezat e operës (opera gloves) – që shihen në të gjitha pasarelat dhe tapetët e kuq – po bëhen gjithnjë e më të zakonshme në veshjet e kohëve të fundit.

Trendi i ri i modës është aq sensual, sa s’duhet ta lini pa

Doreza mbrëmjeje, doreza të gjata – quajini si të doni – ky aksesor ikonik i modës, i njohur nga vitet 1940 deri në vitet 1960 i ka bërë veshjet të duken të sofistikuara dhe shumëëë sensuale.

Të veshura nga Audrey Hepburn, Marilyn Monroe dhe Jacqueline Kennedy-Onassis, ato simbolizojnë magjepsjen e Hollywood-it në gjithë lavdinë e saj.

Pasi u harruan për një kohë të gjatë, tani kanë bërë një rikthim të papritur. Nga Beyonce te Dua Lipa e deri te TikTokers-at e gjeneratës Z, dorezat e gjata (por edhe ato pak më të shkurtra) – po i shohim kudo.

Trendi i ri i modës është aq sensual, sa s’duhet ta lini pa

Prandaj, nëse keni dyshuar a t’i vishni këto kohë apo jo, mos e mendoni dy herë!