“ËSHTË SHUMË I SHKUTËR”/ Aktorit të njohur i heqin rolin në film (FOTO) – AlpeGossip
“ËSHTË SHUMË I SHKUTËR”/ Aktorit të njohur i heqin rolin në film (FOTO)

“ËSHTË SHUMË I SHKUTËR”/ Aktorit të njohur i heqin rolin në film (FOTO)

Heroi i filmave aksion Jack Reacher, Lee Child, pranoi se kolegu Tom Cruise, i cili luajti rolin e tij në dy filma, është shumë i shkurtër.

Në librin për fëmijë të Child, Reacher përshkruhet si një burrë i gjatë 1.98 metra i gjatë dhe me duart në madhësinë e një pjate. Por aktori është vetëm 1.73 metra i gjatë.

“Cruise, kishte gjithë talentin, por nuk kishte atë fizik”, tha Child për BBC Radio.

Autori tha se një marrëveshje u nënshkrua javën e kaluar për të bërë një shfaqje të re.

Fansat shfaqën pakënaqësi për përshtatshmërinë e aktorit për të luajtur rolin e ish-majorit në policinë ushtarake amerikane që kur lajmi u njoftua në vitin 2011.

“U kënaqa shumë ndërsa punova me Cruise. Ai është me të vërtetë një djalë i këndshëm,”-tha Child.

“Por në fund të fundit lexuesit kanë të drejtë. Madhësia e Reacher është me të vërtetë e rëndësishme dhe është një komponent i madh që tregon se kush është ai”.

Filmi i parë Jack Reacher, i drejtuar dhe i adaptuar nga Christopher McQuarrie, debutoi në vitin 2012. Cruise mori komente pozitive dhe solli 218 milionë dollarë fitim në të gjithë botën.