ATMOSFERË DASMASH/ Në mes të koncertit Gashi detyron fansat të kërcejnë valle shqiptare (VIDEO) – AlpeGossip
ATMOSFERË DASMASH/ Në mes të koncertit Gashi detyron fansat të kërcejnë valle shqiptare (VIDEO)

ATMOSFERË DASMASH/ Në mes të koncertit Gashi detyron fansat të kërcejnë valle shqiptare (VIDEO)

Reperi me famë botërore Gashi, e ka treguar çdo herë së është krenar për origjinën e tij shqiptare. Në dorën e tij ai mban tatuazh një shqiponjë dhe në çdo koncert përpiqet të përcjellë frymë patriotizmi.

Së fundmi ai ka publikuar në rrjetet e tij sociale disa video ku tregon atmosferën e krijuar në një nga koncertet e tij.

Në mes të turmës me fansa të huaj, ai ju ka krijuar atmosferë dasmash duke vendosur muzikë popullore shqiptare. Reperi shfaqet mjaft entuziast teksa kërcen krahas fansave dhe ju mëson atyre lëvizjet. Teksa një vajzë nga publiku ‘ankohet’ se nuk di të kërcejë, ai i thotë se ka ardhur koha të mësojë.