Eugent Bushpepa shkëlqeu në performancën! Eurovision: Falë tij u tund skena… (VIDEO) – AlpeGossip
Eugent Bushpepa shkëlqeu në performancën! Eurovision: Falë tij u tund skena… (VIDEO)

Eugent Bushpepa shkëlqeu në performancën! Eurovision: Falë tij u tund skena… (VIDEO)

Këngëtari Eugent Bushpepa, që përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës në Eurovision, ka bërë një paraqitje mbresëlënëse me interpretimin dhe vokalin e tij në fazën gjysmëfinale me këngën “World”.

Sapo përfundoi performancën e tij me këngën “Mall” dhe ende nuk e kemi mbledhur veten nga
emocionet. Jo vetëm që shijuam zërin potent, për të cilin s`kishim ndonjë hije dyshimi, por na mbushën edhe zemrën ovacionet e sallës që nuk reshtën për asnjë moment.

Në faqen zyrtare të “Eurovision në Twitter, është bërë ky postim për performancën e tij:

“ Arena e Altice u tund falë Eugent Bushpepës”/AlpeNews.al/