EUROVISION 2019/ Hollanda fituese, Jonida Maliqi rënditet e 18-ta! – AlpeGossip
EUROVISION 2019/ Hollanda fituese, Jonida Maliqi rënditet e 18-ta!

EUROVISION 2019/ Hollanda fituese, Jonida Maliqi rënditet e 18-ta!

Mbrëmjen e sotme u mbajt nata finale e Eurovision-it në Tel Aviv, ku këngëtarja Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë në mënyrën më të denjë të mundshme.

Ajo arriti që të na emociononte të gjithëve me këngën “Ktheju Tokës” dhe duartrokitjet që mori ishin të shumta.

Për sa i përket pikëve të dhëna nga juria shqiptare, ajo vlerësoi me pikët maksimale, 12 pikë, Maqedoninë e Veriut.

Shqipëria u vlerësua me 47 pikë nga publiku dhe mori 43 pikë nga juritë e 41 shteteve dhe u rendit në vendin e 18-të.

Ndërkohë vëmendjen të gjithëve na e tërhoqi Gjermania e cila mori 0 pikë nga publiku.

Dhe fituesi është: Holanda.eu