EUROVISION 2019/ Jonida Maliqi ia del! kualifikohet për në finalen e madhe (VIDEO) – AlpeGossip
EUROVISION 2019/ Jonida Maliqi ia del! kualifikohet për në finalen e madhe (VIDEO)

EUROVISION 2019/ Jonida Maliqi ia del! kualifikohet për në finalen e madhe (VIDEO)

Jonida Maliqi performoi me këngën “Ktheju tokës” në skenën e eurovisionit, e cila u prit me duartrokitja dhe brohëritje nga publiku.

Pra disa minutash dolën emrat e  këngëtarve të cilat u kualifikuan për natën finale dhe Jonida sapo e kaloi edhe këtë sfid me sukses.

Emri i Jonidës doli i treti fitues dhe ne jemi duke pritur me ankth natën finale që do të mbahet në datën 18.