ÇMENDEN MEDIAT SERBE/ Jonida Maliqi na provokoi me simbolin e... (FOTO) - AlpeGossip
ÇMENDEN MEDIAT SERBE/ Jonida Maliqi na provokoi me simbolin e… (FOTO)

ÇMENDEN MEDIAT SERBE/ Jonida Maliqi na provokoi me simbolin e… (FOTO)

Siç duket mediat serbe, ende besojnë se bërja e shqiponjës me duar është vetëm provokim për ta.

Mediumi serb b92, ka shkruar “Provokimi nga përfaqësuesja e Shqipërisë: As në Eurovision nuk shkojnë pa e bërë shqiponjën me dy koka”.

Sipas tyre, Jonda Maliqi e ka bërë simbolin e shqiponjës, pak para fillimit të këngës nga përfaqësuesja e Serbisë.

Madje shkruhet në mënyrë ironike se ajo doli me qetësi në skenë dhe i përshëndeti të gjithë.