EUROVIZION 2018/ Ja ku mund të VOTONI TANI për Eugent Bushpepën dhe Shqipërinë – AlpeGossip
EUROVIZION 2018/ Ja ku mund të VOTONI TANI për Eugent Bushpepën dhe Shqipërinë

EUROVIZION 2018/ Ja ku mund të VOTONI TANI për Eugent Bushpepën dhe Shqipërinë

Pritet me emocion të madh finalja e sotme e Eurovision nga të gjithë shqiptarët për aryen e thjeshtë sepse kemi 3 shqiptarë finalistë.
Bushpepa për Shqipërinë, Meta për Italinë dhe Foureira për Qipron, janë tre zërat shqiptarë që kanë përfaqësuar denjësisht emrin e tyre në gjysmëfinale.

Kur duhen edhe pak orë që finalja të startojë, ESC Today është duke zhvilluar një “hashpoll” në Facebook, çka do të thotë që fansat shkruajnë emrin e shtetit, kënga e së cilit u pëlqen, duke i vënë hashtagun përpara dhe kjo konvertohet në votë.

Kjo është si një “matje pulsi” për të parë se kush është i preferuari i publikut europian dhe kush ka më shumë shanse të fitojë.

Deri më tani Eugent Bushpepa renditet i treti, ndërsa pas tij vjen Eleni Foureira si përfaqëuese e Qipros.

Ndërsa Ermal Meta rezulton i 13-ti.

Ky është linku ku po votohet:

Hashpoll: Eurovision 2018 Grand Final

Tonight is the night we've been waiting! Who are you rooting for tonight? Vote using the hashtag of the country!

Gepostet von ESCToday am Samstag, 12. Mai 2018