“FESTIVALI I KËNGËS”/ Ja si ishin veshur VIP-at në natën e parë (FOTO) – AlpeGossip
“FESTIVALI I KËNGËS”/ Ja si ishin veshur VIP-at në natën e parë (FOTO)

“FESTIVALI I KËNGËS”/ Ja si ishin veshur VIP-at në natën e parë (FOTO)

U mbajt mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve nata e parë e “Festivalit të Këngës”, nën regjinë e Vera Grabockës dhe drejtimin e Alketa Vejsiut. Në natën e parë kënduan disa nga artistët më të njohur e më të dashur nga publiku si Elvana Gjata, Albërie Hadërgjonaj, Renis Gjoka, Kanita, Aldo Bardhi, Kamela Islamaj, Bojken Lako, Nadia dhe Genc Tukici, Sara Bajraktari e Devis Xherahu. Përpos performancës së tyre, sigurisht një vëmendje e madhe iu kushtua edhe veshjeve e fustaneve. Më poshtë ju sjellim disa foto ku mund të shihni si u veshën VIP-at për këtë event.

Albërie Hadërgjonaj / Foto: Blitz.al

Kanita / Foto: Kanita Instagram

Kamela Islamaj / Foto: Revistawho

Sara Bajraktari / Foto: RevistaClass

Elvana Gjata / Foto: RevistaClass

Nadia dhe Genc Tukici / Foto: RtshOfficial

Stine, Eranda Libohova, Luan Zhegu, Marsela Çibukaj, Redon Makashi / Foto: RevistaClass

Jonida Maliqi / Foto: Jonida Maliqi Instagram

Mahmood / Foto: RevistaClass

Alketa Vejsiu / Foto: Alketa Vejsiu Instagram

Devis Xherahu / Foto: RtshOfficial