Fansat e kritikojnë për peshën , shikojeni si reagon Ronela Hajati – AlpeGossip
Fansat e kritikojnë për peshën , shikojeni si reagon Ronela Hajati

Fansat e kritikojnë për peshën , shikojeni si reagon Ronela Hajati

Këngëtarja e njohur Ronela Hajati gjithmonë ka pasur një trup me forma vërtet provokuese. Në ditët e sotme është bërë e modës që vajzat të kenë trupin si të Ronelës ose Kim-it.

Por sado është në modë, ka edhe nga ata njerëz që vetëm flasin negativisht, dhe asgjë nuk ju pëlqen. Kur një vajzë është shumë e dobët, e ofendojnë. Kur është e kolme sërish shkruajnë negativisht për të.

Pra njerëzit gjithmonë do të flasin. Gjithsesi, Ronela ua ka mbyllur gojën disa komentuesve në profilin e saj, të cilët i shkruanin fjalë jo të hijshme për trupin e saj. Disa i kërkonin të dobësohej.

Por ja çfarë i shkruan Ronela; “Më falni, e dini ju që ‘body shame’ është një nga ofendimet më të poshtra që mund t’i bëhet dikujt? A ju pyeti njeri për diçka? Jo!. Dhe sa për dijeni nuk jam shëndoshur, jam thjesht një trup shumë në modë, domethënë një yll që njerëzit po harxhojnë shumë lekë të bëhen si mua! Pra, dhe njëherë jam yll!”. E vërtetë kjo që thonë Ronela.