FEJESA ME FLORI E ARMINËS DHE SHKËLZENIT/ Nga lugët tek karriket e qirinjtë (FOTOT) – AlpeGossip
FEJESA ME FLORI E ARMINËS DHE SHKËLZENIT/ Nga lugët tek karriket e qirinjtë (FOTOT)

FEJESA ME FLORI E ARMINËS DHE SHKËLZENIT/ Nga lugët tek karriket e qirinjtë (FOTOT)

Ditën e djeshme Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha ndërmorrën një hap të madh në jetën e tyre.

Në një ceremoni private me vetëm 30 të ftuar çifti u fejuan pas shumë vitesh bashkëjetesë, jo në liqenin Komo ku lindi dashuria e tyre por në Tiranë.

Pas fustanit e simbolikës së tij ka dhe shumë detaje të tjera nga fejesa e bolgeres së njohur shqiptare.

Aq sa në stilin vetjak Armina është treguar shumë detajiste edhe në ceremoninë e saj të fejesës.

Sigurisht që një ditë si kjo meritonte vëmendjen maksimalë që gjithçka të ishte e magjishme.

Nuk kishte se si Armina të mos shpenzote shuma marramendëse parash në një nga ditët më të bukura të ditën të jetës ashtu si dhe në veshjet e saj .

Kjo shihet nga detajet e florinjta në tavolinen e ngrënies.

Duke filluar nga lugët, pirunjtë, pjatat e deri tek karriget ku u ulën të ftuarit.

Të gjitha të lara me flori!

Koston e tyre merreni vetë me  mend…

/AlpeNews.al