Tronditet muzika/ Vritet një tjetër reper në të njëjtën mënyrë, pak pas ekzekutimit të 20-vjeçarit – AlpeGossip
Tronditet muzika/ Vritet një tjetër reper në të njëjtën mënyrë, pak pas ekzekutimit të 20-vjeçarit

Tronditet muzika/ Vritet një tjetër reper në të njëjtën mënyrë, pak pas ekzekutimit të 20-vjeçarit

Është tronditur sërish bota e artit dhe muzikës, pasi vetëm pak orë pas vrasjes së reperit 20-vjeçar “XXXTentacion”, është ekzekutuar edhe i riu i talentuar, Jimmy Wopo.

Mirror shkruan se ai është qëlluar me armë në Pennsylvania mbrëmjen e së hënës, ndërsa policia ka thënë se të dy viktimat janë vrarë në të njëjtën mënyrë, teksa kanë qenë në makinat e tyre.

Arsyet e vrasjeje ende nuk janë të qarta ndërsa po hetohet nëse vrasjet kanë lidhje me njëra-tjetrën.
Sipas njoftimeve, ylli në rritje sapo kishte nënshkruar marrëveshjen e tij të parë të madhe, pasi po menaxhohej nga producentin muzikor Sledgren, i nominuar për Grammy.

Pas mësimit të vdekjes së tij, menaxheri shkruajti: Ne sapo nënshkruam kontratën, nuk ndal dot së qari.