Fitoi zemrat e shikuesve në mbarë botën/ Ndërron jetë një nga xhuxhët e Borbardhës (FOTO) – AlpeGossip
Fitoi zemrat e shikuesve në mbarë botën/ Ndërron jetë një nga xhuxhët e Borbardhës (FOTO)

Fitoi zemrat e shikuesve në mbarë botën/ Ndërron jetë një nga xhuxhët e Borbardhës (FOTO)

Ka ndërruar jetë aktori turk Tayyar Yildiz
Yldiz , i cili u bë shumë I njohur në filmin Borbardha me 7 xhuxhët, është ndarë nga jeta në moshën 61 vjeçare.

“HaberTurk” raporton se Tayyar Yildiz, pas famës që fitoi me filmat në vitet 1970, ka punuar në bankë.

Yildiz, i cili ishte 95 cm i gjatë, fitoi zemrat e të gjithë shikuesve me personazhin e Neseli ( i lumturi) në filmin “Borëbardha dhe 7 xhuxhët”.