Foshnja po mbytej në dhomë, qeni hero e shpëton – AlpeGossip
Foshnja po mbytej në dhomë, qeni hero e shpëton

Foshnja po mbytej në dhomë, qeni hero e shpëton

Një qen i përkëdhelur është përshëndetur si një hero pas shpëtimit të një vajze një vjeçare nga mbytja deri në vdekje teksa flinte.

Chloe Showell, nga Dartford në Kent, filloi të mbytej nga të vjellat e saj pasi u sëmurë gjatë natës në gjumë, pak para orës 11:00.

Por, qeni kavalier ngriti alarmin duke qarë dhe duke vrapuar nëpër banesë për të njoftuar nënën e Chloe-së.

Shannon Weeks, 23 vjeç, nxitoi për të parë se çfarë po ndodhte.

Nëna e dy fëmijëve e gjeti vajzën e saj të zbehtë dhe fytyrën poshtë.

Mjekët thanë se nëse vajza nuk do të ishte gjetur në kohë, ajo do të mbytej.

“Ai me të vërtetë e shpëtoi atë. Louie është heroi im. Nëse nuk do të ishte për të, nuk do të kisha vajzën time të bukur. Ajo ishte e tmerruar prej tij, por tani ata janë të pandashëm”, tha nëna.