FRYMËZOHUNI NGA VAJZAT LONDINEZE/ Çfarë po veshin më shumë këtë periudhë – AlpeGossip
FRYMËZOHUNI NGA VAJZAT LONDINEZE/ Çfarë po veshin më shumë këtë periudhë

FRYMËZOHUNI NGA VAJZAT LONDINEZE/ Çfarë po veshin më shumë këtë periudhë

Nëse ka dy qytete që kryesojnë për frymëzim stili janë Milano dhe Londra. Vajzat britanike historikisht kanë treguar se kanë shije të veçantë në mënyrën sesi kombinohen për të dalë në rrugët e qytetit. Jo më kot, Londra njihet si shtëpia e rebelimit të modës pasi stilet e ndryshme takojnë dhe miksohen me njëra-tjetrën duke thyer edhe “rregulla” të pashkruara të saj. Stili i vjeshtës nuk bën përjashtim. Çfarë po veshin londinezet më shumë këtë periudhë?

1. Fundet me pala

Përgjatë gjithë vjeshtës dhe dimrit!

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

Me një xhaketë lëkure dhe aksesorë të ndezur, fundet me pala duken thjesht ëoë

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

2. Pardesytë/ xhaketat e lëkurës

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

Nuk është nevoja të fiksoheni pas ngjyrës së zezë, lëkura duket bukur edhe me tone neutrale.

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

3. Balerina, kombinuar me çorape

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

Këpucët e balerinave nuk do të dalin kurrë nga moda, por nëse gocat londineze po i veshin me çorape, duhet të dinë diçka më shumë. Provojini!

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

4. Kostumet ngjyrë rozë

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

Falë Barbie-it vazhdon të mbetet një nga ngjyrat më IN të këtij sezoni. Sipas ekspertëve mënyra më cool për ta veshur është kostumi.

5. Kuadratat

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

Specifikisht, nuancat e jeshiles!

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

6. Pantallonat me prerje drejt dhe këpucë me majë

Frymëzohuni nga vajzat londineze: Çfarë po veshin më

Burimi: Who What Wear