Fustanet e gjatë, trendi i radhës për verën 2018. Ja modelet dhe ngjyrat më “cool” (FOTO) – AlpeGossip
Fustanet e gjatë, trendi i radhës për verën 2018. Ja modelet dhe ngjyrat më “cool” (FOTO)

Fustanet e gjatë, trendi i radhës për verën 2018. Ja modelet dhe ngjyrat më “cool” (FOTO)

Gjatë ditës me të sheshta apo gjatë mbrëmjes me pak takë:mund t’i vishni në çdo moment. Këto janë modelet më trendi për sezonin e verës 2018.

I maxi vishen janë një nga madh duhet dell’estate. Për ditën dhe për sera, këtu janë modelet e trendit për këtë sezon 2018

Gjithashtu me një ndryshim të thjeshtë aksesorësh kemi avantazhin për ta ndryshuar look-un nga ai që veshim gjatë angazhimeve të përditshme, në një mbrëmje klas. Mjaftojmë të zëvëndësojmë . Pëlhurat e fustaneve të gjata janë të freskëta për ditën dhe elegante për mbrëmje.

Ngjyrat janë ato tipike të sezonit veror: tonalitetet e pastelit, shumë shumë rozë, tonalitetet e ndryshme të pjeshkës dhe korale. Por nuk do të mungojnë as printimet e çuditshme të propozuara nga Dolce &Gabbana ku mbizotërojnë edhe kopshtet me prime.

Mbrëmja kërkon ngjyra të ndezura në argjend ndaj u duhet hedhur një sy modeleve të Alberta Ferretti dhe Bottega Veneta të cilat ndonjëherë bëjnë propozime të guximshme. Blumarina dhe Missoni bëjnë propozime të rafinuara.

Nëse doni një look i cili nuk kalon pa u vënë re, me një të kuqe të shndritshme, sugjerojmë Elie Saab.