A është ky reperi i vetëm shqiptar që nuk i blen klikimet? Sapo e pranoi me këtë postim (FOTO) – AlpeGossip
A është ky reperi i vetëm shqiptar që nuk i blen klikimet? Sapo e pranoi me këtë postim (FOTO)

A është ky reperi i vetëm shqiptar që nuk i blen klikimet? Sapo e pranoi me këtë postim (FOTO)

Krahas numrit të koncerteve apo sallave të mbushura plot me fansa që i këndojnë këngët bashkë me ty, sot fama dhe pesha si këngëtar matet edhe me numrin e klikimeve.

Edhe pse e vështirë ta pranojnë, janë të shumtë këngëtarët që kanë zgjedhur si praktikë pune rrugën e shkurtër, atë të blerjes së klikimeve tani një fenomen mjaft i përhapur. Një propozim i tillë i ka ardhur edhe reperit nga Kosova, Gent Fatalit.

Në postimin e bërë në instastorie, këngëtari ka treguar hapur ofertën që i është bërë të cilën ai e ka refuzuar.

Gent Fatali është një nga artistët që është mirëpritur që në fillim nga publiku. Hitet e tij përfshijnë këngë si “Na e dina” në bashkëpunim me Samanta Karavella, apo “Sa jena t’ri”, ndërsa kënga e tij më e fundit është “Zemër e Thyme” që numëron thuajse 1 milionë klikime në YouTube.