Gëzuar PAVARËSINË Kosovë! VIP-at shqiptarë urojnë festën (FOTO) – AlpeGossip
Gëzuar PAVARËSINË Kosovë! VIP-at shqiptarë urojnë festën (FOTO)

Gëzuar PAVARËSINË Kosovë! VIP-at shqiptarë urojnë festën (FOTO)

Sot është një ditë e veçantë për Kosovën sepse festohet 10 vjetori i pavarësisë, dhe të gjithë shqiptarët janë bërë një për të festuar.

Për këtë ditë të rëndësishme, sot në Kosovë pritet të mbajë një festival në qytetin e Prishtinës këngëtarja me famë botërore Rita Ora.

Shumë personazhe shqiptare kanë uruar ditën e pavarësisë, AlpeNews ju sjell disa prej tyre:

Rita Ora

Dafina Zeqiri

Dua Lipa

Elvana Gjata

Era Istrefi

Flori Mumajesi

Getoar Selimi

Julian Deda

Luana Vjollca

Lorik Cana

Lyricalson

Noizy

Nora Istrefi

Orinda Huta

Soni Malaj