“GËZUAR…”/ Tolgahan nuk harroi të uronte në shqip Ditën e Flamurit (FOTO) – AlpeGossip
“GËZUAR…”/ Tolgahan nuk harroi të uronte në shqip Ditën e Flamurit (FOTO)

“GËZUAR…”/ Tolgahan nuk harroi të uronte në shqip Ditën e Flamurit (FOTO)

Partneri turk i Almeda Abazit, Tolgahan Sayisman, ka përparuar shumë me gjuhën shqipe.

Ai mëson çdo ditë fjalë të reja, madje së fundmi e habiti Almedën me një postim në Instagram, ku kishte shkruar në shqip:

“Falan Filan ;E kështu 😎”- ishin fjalët e tij të shkruara pa ndihmën e askujt.

Tolgahan nuk i harron asnjëherë shqiptarët dhe nuk mund ta bënte as sot në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Në një postim në InstaStory, aktori na ka uruar në gjuhën tonë, duke shkruar.

“Gëzuar 28 Nëntorin Shqipëria”- duke vendosur gjithashtu flamurin shqiptar dhe një shqiponjë.