GJATË JAVËS SË MODËS NË MILANO/ Fendi nderon Karl Lagerfeld dhe të gjithëve iu “thye” zemra (FOTO) – AlpeGossip
GJATË JAVËS SË MODËS NË MILANO/ Fendi nderon Karl Lagerfeld dhe të gjithëve iu “thye” zemra (FOTO)

GJATË JAVËS SË MODËS NË MILANO/ Fendi nderon Karl Lagerfeld dhe të gjithëve iu “thye” zemra (FOTO)

Karl Lagerfeld u nda nga jeta në moshën 85 vjeçare dhe industria e modës nuk do të jetë më njësoj.

Si drejtor kreativ i Fendi dhe Channel kjo kumbje e tij do të ndjehet shumë në këto marka. Por gjatë javës së modës në Milano, Fendi e nderoi atë në mënyrën që duhej.

Koleksioni final i Lagerfeld ishte feminist. Shpatullat ishin të ekspozuara dhe ngjyrat ishin ato të kontrasteve. Brendi gjithashtu risolli printin e monogramit të viti 1981 , të quajtur “Kaligrafi”, krijuar nga Lagerfeldi.
Në pjesën më emocionale të shfaqjes, Gigi Hadid e mbylli me shumë ovacione. Ndërkohë që shfaqej një video në të cilën tregohej se çfarë kishte veshur Karli në ditën e parë të punës në Fendi, ansjë prej të ftuarve në sallë nuk mund të mbante lotët.