"GJYSHJA MË LA TRASHËGIMIN"/ Ja sa e pasur është Iva Aliko (FOTO) - AlpeGossip
“GJYSHJA MË LA TRASHËGIMIN”/ Ja sa e pasur është Iva Aliko (FOTO)

“GJYSHJA MË LA TRASHËGIMIN”/ Ja sa e pasur është Iva Aliko (FOTO)

Iva Aliko është kthyer në një ndër personazhet më të komentuar në media dhe kjo për shkak të jetës së saj private dhe fotove të ndryshme që publikon në rrjetet sociale.

Siç dihet Iva gjithmonë ka tërhequr vëmendjen për format e saj dhe kryesisht për jetën luksoze që bën. Ajo së fundmi ka dhënë një intervistë për Panorama Plus ku ka zbuluar se nga e ka prejardhjen pasuria e saj.

“Unë jam lindur dhe rritur me luks. Luksi është pjesë e imja. Investon familja, dhe unë vetë, me të ardhurat tona të mira. Kam një trashëgimi të majme nga gjyshja ime.”, ka treguar ajo teksa më vonë ka rrëfyer dhe se për çfarë trashëgimie bëhet fjalë: “Toka në bregdetin e Sarandës. I kam pasuri me vendim gjykate dhe hipotekë.”, përfundon Iva.