HABIT Eugenti: Portugezët ishin njësoj si shqiptarët, ja çfarë vura re tek ata... - AlpeGossip
HABIT Eugenti: Portugezët ishin njësoj si shqiptarët, ja çfarë vura re tek ata…

HABIT Eugenti: Portugezët ishin njësoj si shqiptarët, ja çfarë vura re tek ata…

Për të folur mbi eksperiencën në Eurovision, Eugent Bushpepa ishte i ftuar sot në “Top show” ku që në fillim të programit u pyet si iu duk Lisbona ku qëndroi pak ditë.

Eugenti tregoi se vizitoi disa vende atje, por ajo që i kishte lënë përshtypje ishte fakti që portugezët ishin njësoj si shqiptarët.

“Portugezët ishin gati të njëjtë me shqiptarët. U ndjeva si në shtëpi. Vizituam disa vende”, u shpreh Eugenti.

Këngëtari shoqërohej në Lisbonë nga delegacioni dhe nga e fejuara e tij, Andia.