HABIT këngëtari shqiptar: Prej vitesh kam qenë përdorues i lëndëve narkotike, hoqa dorë sepse… – AlpeGossip
HABIT këngëtari shqiptar: Prej vitesh kam qenë përdorues i lëndëve narkotike, hoqa dorë sepse…

HABIT këngëtari shqiptar: Prej vitesh kam qenë përdorues i lëndëve narkotike, hoqa dorë sepse…

Young Zerka ka qenë i ftuar në emisionin “Thumb” në Abc News. Përveç se ka folur për projektet e tij të reja Zerka na ka treguar edhe diçka që nuk e kemi ditur më parë.

I pyetur nga gazetarja, këngëtari ka treguar se ka qenë përdorues i lëndëve narkotike, por tashmë prej shumë kohësh ka hequr dorë dhe për këtë e ka një arsye.

“Kam qenë përdorues por kam hequr dorë u bë një kohë e gjatë. Këtë vendim e kam marrë vetë duke parë më parë se bima ka qenë më pozitive më frymëzuese, kurse tani kam dëgjuar shumë gjëra, spërkatje e të tilla gjëra. Kështu që fëmijë rrini larg këtyre gjërave”.- ka thënë ai.