HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral – AlpeGossip
HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral

HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral

Highlitghti është një nga trendet e makutit i cili u përfol shumë këto dy vitet e fundit. Jemi të bindur që nuk ka asnjë vajzë pa një pluhur me shkëlqim në çantën e tyre të tualeteve. Ato përdoren dhe në darkë por dhe gjatë ditës sepse shkëlqimi tani është një trend i cili është futur në treg fuqishëm. Por duhet të dini si ta përdorni atë që mos të dukeni të ekzagjeruar por të bukur.

Ekspertja, Pat McGrath dhe ekipi i saj nga Pat McGrath Labs, ka treguar disa këshilla për të patur një shkëlqim natyral:

Filloni me një shkëlqyes në formën e kremit: Pas përgatitjes së lëkurës me toner, serum dhe krem, përdorni një gisht për të aplikuar shkëlqimin e highlighterit në formë kremi në zona më të dukshme; majat e qepallave, urën e hundës dhe mollzat. “Mendoni për vendet ku rrezet e diellit prekin menjëherë.

Duke përdorurnjë furçë të vogël precize, aplikoni shkëlqimin në zonat më pak të dukshme të fytyrës. Sipër buzëve, në cepat e syrit.

Nëse dëshironi të duken më me shkëlqim përdorni një furçë për të theksuar highlightin në zonat që i keni lyer me kremin më parë.  Dhe me kaq mbaruat do të duken shumë natyral.