HOROSKOPI/ 12 Shenjat dhe dhuratat ideale për Ditën e Shën Valentinit – AlpeGossip
HOROSKOPI/ 12 Shenjat dhe dhuratat ideale për Ditën e Shën Valentinit

HOROSKOPI/ 12 Shenjat dhe dhuratat ideale për Ditën e Shën Valentinit

Le të na frymëzojë Horoskopi dhe të na udhëheqë drejt zgjedhjes së dhuratës më të mirë dhe romantike.

Dita e Shën Valentinit, festa e të dashuruarve po vjen dhe dikush mund të jetë në vështirësi, sepse nuk ka idenë se çfarë t’i japë të dashurit të tij.

Nëse imagjinata është e pakët, por dëshira e madhe për të kënaqur të dashurit, yjet ju sygjerojnë dhuratat më të mira për secilin shenjë të zodiakut.

Dashi – Dhurata për mashkullin: Gjëja që ka më shumë nevojë një Dash në këtë periudhë është pak relaks. Një dhuratë e mirëpritur për këtë arsye mund të jetë një masazh relaksues. Dhurata për femrën: Femrës Dash nuk i pëlqen të luajë në aktivitete pasive apo relaksuese: Një alternativë shumë emocionuese për atë është “një ecje me pak rrezik”.

Demi – Dhurata për mashkullin: Demi nuk pëlqen surpriza, dhe do të ishte më mirë të mos i prishni terezinë. Marsi ka hyrë në shenjën e tij, dhe ju mund ta lini atë të kënaqë dëshirën e tij duke i propozuar të dominojë e të bëjë çdo gjë që do gjithë ditën dhe gjithë natën. Dhurata për femrën: Të kënaqësh një gruan Dem është shumë e thjeshtë në qoftë se ju e pyesin atë para. Nëse ajo kërkon një kuletë apo këpucë të shtrenjta, ju jeni të detyruar për ta përmbushur atë.

Binjakët – Dhurata për mashkullin: Burrit Binjak i pëlqen të luajë dhe të marrë surpriza të mëdha. Vendosni mënjanë turpin tuaj për t`i bërë atij një dhuratë super të mirëpritur, shkoi në një dyqan seksi dhe blini një lodër seksi që të përdoret së bashku në një mbrëmjen shpërthyese dhe zbavitëse në ditën e Shën Valentinit. Dhurata për femrën: Me Jupiterin në kundërshti, ajo pret padyshim një dhurata stratosferik dhe çdo gjë që ju keni në mendje, është e vështirë të mbeten të kënaqur. Mbushuni me durim, dhe përdorin të gjitha imagjinatën tuaj duke u përpjekur ta habisni të paktën nën çarçfët e butë.

Gaforrja – Dhurata për mashkullin: Për të bërë një burrë të Gaforres të lumtur në ditën e Shën Valentinit, ju mund të përdorni një libër që merret me tema psikologjike dhe dashuror, për të kuptuar më mirë marrëdhëniet tuaja. Mos harroni një përkushtim të gjatë romantike dhe emocionuese. Dhurata për femrën: Mbushuni me fantazi dhe romanca, merrni një copë pergamenë dhe një stilograf dhe shkruani një letër ku të shprehni gjithçka që ndjeni rreth saj.

Luani – Dhurata për mashkullin: Për burrin Luan nuk ka dhuratë më të mirë se sa të ketë në krah një partner të bukur. Yjet ju thonë të veshin rrobat më të mira, të lyheni e te bëheni si një divë Hollywood dhe t’i jepni atij një natë në një hotel me pesë yje! Dhurata për atë: Mënyra më e mirë për të bërë të lumtur gruan Luan është që të jepni bizhuteri. Nëse ju vendosni të zgjedhin një unazë si një simbol i bashkimit, do ta bëni të ndjehet një mbretëreshë e vërtetë! Është thelbësore ta merrni për darkë në një restorant të shtresës së lartë.

Virgjëresha – Dhurata për mashkullin: Siç e dini mirë, burri Virgjëreshë pëlqen dhurata të dobishme. Do të jetë mirënjohës nëse i jepni atij një parfum ose një rrobë të përshtatur për të. Dhurata për femrën: Për ta bërë Virgjëreshën të lumtur në këtë ditë, shkoni tek parfumeria dhe zgjidhni parfumin e saj të preferuar. Mos harroni një lule, për ta mahnitur dhe për t’ju kujtuar se sa e doni!

Peshorja – Dhurata për mashkullin: Për burrin Peshore është një periudhë shumë e vështirë dhe dhurata që ju nevojitet tani është koha juaj, ta dëgjoni dhe ta ngushëlloni. Organizoni një darkë komode, me pjata elegante, ushqime të rafinuara dhe një verë me cilësi të lartë. Dhurata për të: Gruaja Peshore ka shije shumë të rafinuar dhe gëzohet për marrjen e dhuratave, për zgjedhjen e të cilave ajo ka dashur të arsyetojë për orë e orë. Ideali për të festuar Ditën e Shën Valentinit së bashku mund të jetë një veshje mëndafshi intime që ta vesh vetëm për ju.

Akrepi – Dhurata për mashkullin: Pavarësisht nga pamja e vështirë, Akrepi është një njeri shumë i butë dhe romantik. Për ta bërë atë të lumtur, i jepni bileta për koncertin e këngëtarit të tij të preferuar. Ai do t’ju shpërblejë me pasionin e tij të madhe. Dhurata për femrën: Gruaja Akrep është një dashnore e mistershme dhe, për të ndriçuar mendjen e saj të gjallë, ju mund t’i jepni një DVD ose bileta për një film thriller ose horror për të parë së bashku. Nëse keni frikë, ajo do të jetë e lumtur t’ju përqafojë ose t`ju puth me butësi.

Shigjetari – Dhurata për mashkullin: Shigjetari është një njeri i thjeshtë dhe ai është shumë entuziast për të. Çdo dhuratë do ta bëjë atë të lumtur, veçanërisht nëse e kupton se e ke bërë me zemër. Një kuti me çokollata mund të gëzojë shpirtin e tij. Dhurata për femrën: Për të habitur një grua aq kurioze dhe shpirtërore, ju mund të jepni një konsultim astrologjik. I bëni ata të kuptojnë që ndonjëherë edhe ju kërkoni pyetje të thella rreth kuptimit të jetës. Sytë e saj do të ndriçohen si me magji!

Bricjapi – Dhurata për mashkullin: Para shumë dhuratash, burri Bricjap mund të jetë i frikësuar, sepse ai do të donte të shmangte detyrimin për t’u kthyer me po aq bujari. Megjithatë, duke pasur parasysh angazhimet e shumta, ju mund ta bëni atë të lumtur me një axhendë ose një dosje për punën e tij. Dhurata për femrën: Edhe nëse kurrë nuk do ta thoni haptazi, gruaja e Bricjapit pëlqen të jetë e llastuar. Venusi sugjeron që ju ta paraprini atë duke i dhënë asaj pikturën e portretit të saj, e cila do t`i mbushë zemrën (dhe egon) me gëzim.

Ujori – Dhurata për mashkullin: Një teleskop ose një manual për të mësuar të vëzhgojë yjet mund të jetë dhurata më e vlerësuar nga njeriu juaj, i tepruar dhe ëndërrues. Problemi i vetëm i vërtetë mund të jetë që ai nuk e kupton pse ju duhet të festoni Ditën e Shën Valentinit. Dhurata për femrën: Për të kënaqur një grua që i pëlqen surprizat është shumë e lehtë. Ju mund ti merrni një biletë avioni për një udhëtim minutën e fundit ose t’i jepni një yll me emrin e saj.

Peshqit – Dhurata për mashkullin: Dhurata më e çmuar për Peshqit për Ditën e Shën Valentinit dhe në përgjithësi mund të jetë një shishe verë ose shampanjë të cilësisë së mirë, për ta pirë në një mbrëmje romantike me dritat e kuqe. Dhurata për femrën: Çdo objekt në formën e një zemre, ose me zemra të vogla të shtypura, mund ta bënte gruan e Peshqve më të lumturën në Zodiak. Vlerëson përpjekjen tuaj për të qenë romantikë me të. Mos harroni ta mbushni atë me puthje kudo.