KENI NEVOJË PËR IDE? Ju kujtojmë si u transformuan VIP-at shqiptarë vitin e kaluar për HALLOWEEN – AlpeGossip
KENI NEVOJË PËR IDE? Ju kujtojmë si u transformuan VIP-at shqiptarë vitin e kaluar për HALLOWEEN

KENI NEVOJË PËR IDE? Ju kujtojmë si u transformuan VIP-at shqiptarë vitin e kaluar për HALLOWEEN

Halloween-i është një traditë amerikane që festohet më 31 tetor. Thuhet se në këtë ditë shpirtrat e të vdekurve kthehen për të zënë vend në trupin e njerëzve të gjallë dhe për t’i trembur ata, njerëzit maskohen në mënyrë të frikshme. Prej disa vitesh kjo traditë amerikane ka mbërritur edhe në Shqipëri, ku të shumtë janë njerëzit që preferojnë ta festojnë. Natën e Halloween-it ndodh të shohim njerëz të maskuar që u drejtohen lokaleve të ndryshme që në atë datë organizojnë festa. Nëse edhe ju hyni në grupin e njerëzve që preferojnë ta festojnë, me siguri doni disa ide për të gjetur maskimin tuaj për këtë vit.

Për t’ju frymëzuar sadopak, po ju rikujtojmë si u veshën VIP-at shqiptarë vitin e kaluar. Të shumtë ishin personazhet e njohur që u maskuan dhe e ndanë me të gjithë pamjen e tyre të frikshme. Zgjidhni ‘look-un’ tuaj të preferuar dhe filloni provat pasi Halloween-i është shumë afër.

Zaimina Vasjari

Lori Hoxha

Armina Mevlani

Genta Ismajli

Roza Lati

Eneda Tarifa

Tuna

Dorina Mema

Tayna