I MAHNITUR NGA ZËRI I SAJ/ Kanye West do të bashkëpunojë me këngëtaren shqiptare (FOTO) – AlpeGossip
I MAHNITUR NGA ZËRI I SAJ/ Kanye West do të bashkëpunojë me këngëtaren shqiptare (FOTO)

I MAHNITUR NGA ZËRI I SAJ/ Kanye West do të bashkëpunojë me këngëtaren shqiptare (FOTO)

Reperi shumë i njohur për publikun Kanye West është një ndër këngëtarët më të komentuar, këngët e të cilit bëjnë shumë bujë. Së fundmi, Kanye ka gëzuar të gjithë fansat shqiptar teksa është mësuar se ka deklaruar se kërkon të sjellë një këngën me një këngëtare shqiptare.

Behet fjalë për Dua Lipën që siç thonë burimet Kanye dëshiron ta përfshi në albumin e tij të ri të titulluar “Yandhi”. Burimet pranë artistit kanë raportuar se Kanye është i mahnitur nga zëri i Duas dhe do me doemos ta përfshi atë në projektin e tij të ri.

“Kanye është shumë i impresionuar me zërin e Duas dhe ai e di se ajo është shumë e kërkuar në industri tani. Ajo tashmë ka bashkuar me Calvin Harris dhe ai e pa sesa shumë eci ajo këngë. Ai ka disa këngë që mendon se Dua do të ishte e përkryer për t’i performuar me të dhe mezi po pret që ta bëjë atë pjesë të albumit të ardhshëm ‘Yandhi’”, kanë treguar burimet për “The Sun”.