“IA DOLA”/ Aulona Musta zbulon se si ka qenë 10 vite më parë dhe si duket sot! – AlpeGossip
“IA DOLA”/ Aulona Musta zbulon se si ka qenë 10 vite më parë dhe si duket sot!

“IA DOLA”/ Aulona Musta zbulon se si ka qenë 10 vite më parë dhe si duket sot!

Aulona Musta ka postuar një foto në faqen e saj në Instagram, dhe kur e pamë na habiti të gjithëve. Ajo ka tregyuar se si ka qenë para dhjetë vitesh dhe si është shndërruar tani fal aktivitetit fizik dhe përkujdesjes shëndetësore, sidmos me ushimin.

“Nuk e di perse harroj ta postoj te martave kete #transformationtuesday dhe perfundoj duke e postuar gjithmone te merkurave 😂😂😂 .I shikoni keto dy foto? Kane 10 vjet diference e 10 kg nga njera tjetra 🤣🤣🤣 Majtas, jam une, 10 vjet me pare, 55 kg, shume e dobet, nisur nga gjatesia (1.70 cm) dhe konstrukti qe kam. Kur shoh ate krahun tim ashtu, aq te holle nuk me besohet qe ka qene nje kohe kur me pelqente dhe doja me ngulm te isha ashtu, derisa ja dola. .

Per mua ishte super arritje qe nga pesha 70 kg, qe kisha kur isha 18 vjece, te shikoja veten time 15 kg me pak, pas 7 vitesh. Te isha e dobet ishte endrra qe kisha prej nje jete. Dhe ja dola. .

10 vite me pas, deshira ime eshte te jem e shendetshme ne radhe te pare… dhe te kem nje trup muskuloz ne radhe te dyte. Jam e kenaqur qe serish po arrij te realizoj ate qe enderroj. Fale vullnetit, dedikimit dhe dashurise per veten. .

Ajo qe dua te theksoj eshte qe nuk do te doja te beja ndarje, ku dukem me mire dhe ku jo. Per mua e rendesishme eshte qe te dyja fotot jane tregues qe kur e do vertet dicka, nuk ka asgje qe te te pengoje t’ja dalesh. Nese nuk ndihesh rehat me trupin tend dhe do te doje ta ndryshoje ate, nuk ka rendesi nese do te dobesohesh, shendoshesh, shtosh masen muskulare, etj, thjesht verja qellim vetes dhe fillo ndryshimin. Dhe mos mendo se je vone, pasi nuk je asnjehere vone. .

E nese nuk di nga ta nisesh, nese ke nevoje per programin stervitor dhe regjimin ushqimor te duhur per ty, une do te jem ketu per te te ndihmuar ne cdo hap. “Ne forme me Aulonen” do te jete online per pak dite dhe do t’ju shoqeroje per shume gjate. ❤️ #gym #gymmotivation #gymlife #gymlover #gymgirl #fitnessmotivation #fitnessjourney #fitmom #fitmomsofig #healthylifestyle #healthyliving #training #trainhard #siburre #neformemeaulonen” shkuan moderatorja.

Aulona përveçse na tregoi ndryshimin e dukshëm në peshë me 10 kilogram më pak, dha një shtysë për të gjithë ata që duan të arrijnë një rezultat të tillë. Por nuk e dha motivimin vetëm në fjalë, pasi nga shkrimi i saj kuptuam se moderatorja do të krijojë një program, një kanal apo diçka tjetër për të gjithë ata që duan ta marrin shembull, “Në formë me Aulonën” do ta quaj ajo.

View this post on Instagram

Nuk e di perse harroj ta postoj te martave kete #transformationtuesday dhe perfundoj duke e postuar gjithmone te merkurave 😂😂😂 . I shikoni keto dy foto? Kane 10 vjet diference e 10 kg nga njera tjetra 🤣🤣🤣 Majtas, jam une, 10 vjet me pare, 55 kg, shume e dobet, nisur nga gjatesia (1.70 cm) dhe konstrukti qe kam. Kur shoh ate krahun tim ashtu, aq te holle nuk me besohet qe ka qene nje kohe kur me pelqente dhe doja me ngulm te isha ashtu, derisa ja dola. . Per mua ishte super arritje qe nga pesha 70 kg, qe kisha kur isha 18 vjece, te shikoja veten time 15 kg me pak, pas 7 vitesh. Te isha e dobet ishte endrra qe kisha prej nje jete. Dhe ja dola. . 10 vite me pas, deshira ime eshte te jem e shendetshme ne radhe te pare… dhe te kem nje trup muskuloz ne radhe te dyte. Jam e kenaqur qe serish po arrij te realizoj ate qe enderroj. Fale vullnetit, dedikimit dhe dashurise per veten. . Ajo qe dua te theksoj eshte qe nuk do te doja te beja ndarje, ku dukem me mire dhe ku jo. Per mua e rendesishme eshte qe te dyja fotot jane tregues qe kur e do vertet dicka, nuk ka asgje qe te te pengoje t’ja dalesh. Nese nuk ndihesh rehat me trupin tend dhe do te doje ta ndryshoje ate, nuk ka rendesi nese do te dobesohesh, shendoshesh, shtosh masen muskulare, etj, thjesht verja qellim vetes dhe fillo ndryshimin. Dhe mos mendo se je vone, pasi nuk je asnjehere vone. . E nese nuk di nga ta nisesh, nese ke nevoje per programin stervitor dhe regjimin ushqimor te duhur per ty, une do te jem ketu per te te ndihmuar ne cdo hap. “Ne forme me Aulonen” do te jete online per pak dite dhe do t’ju shoqeroje per shume gjate. ❤️ #gym #gymmotivation #gymlife #gymlover #gymgirl #fitnessmotivation #fitnessjourney #fitmom #fitmomsofig #healthylifestyle #healthyliving #training #trainhard #siburre #neformemeaulonen

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on