“ISHALLA E VARIN KUKSIANËT”/ “Tërbohet” biznesmenin gay, Ilirijani me Kujtim Gjuzin: Turp dhe mjerë! – AlpeGossip
“ISHALLA E VARIN KUKSIANËT”/ “Tërbohet” biznesmenin gay, Ilirijani me Kujtim Gjuzin: Turp dhe mjerë!

“ISHALLA E VARIN KUKSIANËT”/ “Tërbohet” biznesmenin gay, Ilirijani me Kujtim Gjuzin: Turp dhe mjerë!

Biznesmeni gay, Elton Ilirjani duket nuk do i ndahet deputetit të Kuvendit të Shqipërisë Kujtim Gjuzi. Nëse ditë më parë Ilirjani i shprehte dashurinë, sot biznesmeni i ka bërë thirrje policisë dhe prokurorisë që të marrin masa kundër Gjuzit. Pse?

Shkak është bërë një koment i Gjuzit në një nga postimet e biznesmenit, i cili shkruan; “Ishalla e varin kuksianët”. Ky koment i Gjuzit është cilësuar nga Ilirjani si një thirrje për vrasje dhe urrejtje.

Ky është deputet në Parlamentin e Republikës së Shqipërisë! Thirrje për vrasje dhe thirrje urrejtje! Ku është policia, prokuroria, shteti, shefi opozitës, organizatat LGBT, aktivistë? Turp dhe mjerë!“, shkruan Ilirjani në Instagram