ISHTE I DEHUR/ 27 vjeçari në Romë i zbriti shkallët me… makinë – AlpeGossip
ISHTE I DEHUR/ 27 vjeçari në Romë i zbriti shkallët me… makinë

ISHTE I DEHUR/ 27 vjeçari në Romë i zbriti shkallët me… makinë

Ka humbur kontrollin e makinës së tij dhe përfundoi në fund të shkallëve të “Trinità dei Monti”, në zemër të Romës.

Incidenti ndodhi rreth orës 6.30 të ditës së sotme. Skena u vu re nga disa gjentë të policisë vendore në shërbim tek sheshi “Spanja”, të cilët më pas kanë identifikuar djalin, i cili ishte larguar nga makina për të kërkuar ndihmë.

27 vjeçari rezultoi ‘pozitiv’ ndaj testit të alkoolit dhe u denoncua për ‘ngarje të makinës në gjendje të dehur’.

Agjentët e policisë vendore kanë proceduar edhe me heqjen e patentës dhe sekuestrimin e mjetit.

Fatmirësisht, ‘problematiku’ nuk pati lëndime.