Ja kush është DENISI fituesi “The Voice Kids of Albania”! Njihuni me TALENTIN më të ri – AlpeGossip
Ja kush është DENISI fituesi “The Voice Kids of Albania”! Njihuni me TALENTIN më të ri

Ja kush është DENISI fituesi “The Voice Kids of Albania”! Njihuni me TALENTIN më të ri

Është mbyllur me sukses spektakli i jashtëzakonshëm i “The Voice Kids of Albania”, që mbajti të mbërthyer miliona shqiptarë në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në mbarë botën, në ekranin e Top Channel.

6 finalistët e nisën mbrëmjen me një kolazh të “I like to move it”; I’m a believer”; dhe “Get Down”, e së bashku me ish-konkurrentët dhuruan një performancë fantastike për mbrëmjen më të rëndësishme të rrugëtimit të tyre në spektakël.

Fitues i ketij edicioni u shpall Denisi nga skuadra e Miriam.

Rrugëtimi i tij nisi në momentin që në ‘Audicionet e Fshehura’ iu kthyen trajnerët dhe zgjodhi t’i bashkohej skuadrës së trajneres Miriam Cani.

Fitorja e tij në ‘Beteja’ kundër Anjës dhe Ermës dhe vendimi i trajneres për t’i ruajtur një vend në ‘Netët Live’, e bëri artistin e vogël të kapërcente javë pas jave vështirësitë e garës duke e sjellë deri në mbrëmjen finale ku dhe triumfoi si ‘Zëri më i mirë i Shqipërisë për fëmijë!’.

Denisi është artisti, i cili me mbështetjen e publikut, ia doli të rrëmbente trofeun e madh të ‘The Voice Kids Albania’./AlpeNews.al