“JENI TË GJITHA HEROINA”/ Bora Zemani ka një mesazh për të gjitha femrat – AlpeGossip
“JENI TË GJITHA HEROINA”/ Bora Zemani ka një mesazh për të gjitha femrat

“JENI TË GJITHA HEROINA”/ Bora Zemani ka një mesazh për të gjitha femrat

Çdo femër mund të bëjë gjithçka që do, madje nëse do e tejkalon edhe “forcën” e mashkullit. Është e brishtë aq sa e pathyeshme, është delikate, por mund ta “pushtojë” botën edhe majë takave të mprehta. Por jo të gjithë besojnë në aftësitë e saj, e sërish kjo nuk i ndal.

8 marsi është në mbyllje të kësaj jave dhe secila po përgatitet për ditën e saj. Bora Zemani nëpërmjet një postimi në profilin e saj në Instagram ka përcjellë një mesazh për të gjitha femrat, papërjashtim janë të gjitha heroina. “Dhe meqenese jemi afer 8 Marsit, mendoj qe te bejme nje sfide per qejfin tone 😋. T’i tregojme te gjitheve qe ne mund te bejme cdo gje vete! Prej shume kohesh shoqeria ka favorizuar lindjen e djemve me shume sesa te vajzave… nje nga arsyet ishte se mendohej se burrat ishin me te afte se grate. Ama mendimin se Ajo nuk mund te bej nje pune te caktuar vetem se eshte nje vajze, po e zhdukim dalengadale. Kam njohur shume gra e vajza ne shqiperi ne profesione qe konsideroheshin teresisht mashkullore e qe sot, na duken shume normale per to. Prandaj shume dashuri per ju gra te forta… per ato ne profesione te veshtira, per ato qe ia dalin cdo dite krejt te vetme dhe per ato zonjat e shtepive qe kujdesen per cdo detaj. Jeni te gjitha heroina!
Tani, ejani te tregojme te gjitha punet tona te perditshme 😍. Postoni e me dergoni fotot tuaja duke punuar dhe vini hashtag #PuneGocash” shkruan Bora.

Po ti çfarë “punë gocash” bën? S’ka vetëm punë çunash apo jo? E praa… ALPEgossip.al

View this post on Instagram

💡 Dhe meqenese jemi afer 8 Marsit, mendoj qe te bejme nje sfide per qejfin tone 😋. T'i tregojme te gjitheve qe ne mund te bejme cdo gje vete! Prej shume kohesh shoqeria ka favorizuar lindjen e djemve me shume sesa te vajzave… nje nga arsyet ishte se mendohej se burrat ishin me te afte se grate. Ama mendimin se Ajo nuk mund te bej nje pune te caktuar vetem se eshte nje vajze, po e zhdukim dalengadale. Kam njohur shume gra e vajza ne shqiperi ne profesione qe konsideroheshin teresisht mashkullore e qe sot, na duken shume normale per to. Prandaj shume dashuri per ju gra te forta… per ato ne profesione te veshtira, per ato qe ia dalin cdo dite krejt te vetme dhe per ato zonjat e shtepive qe kujdesen per cdo detaj. Jeni te gjitha heroina! Tani, ejani te tregojme te gjitha punet tona te perditshme 😍. Postoni e me dergoni fotot tuaja duke punuar dhe vini hashtag #PuneGocash

A post shared by Bora Zemani (@borazemani) on