JENI TË LIRË / Ja 10 hile aspak të zakonshme si ta kombinojmë një korse – AlpeGossip
JENI TË LIRË / Ja 10 hile aspak të zakonshme si ta kombinojmë një korse

JENI TË LIRË / Ja 10 hile aspak të zakonshme si ta kombinojmë një korse

Korseja nuk ka reputacionin më të mirë në historinë e modës, nëse kujtojmë versionin e rrezikshëm të shekullit 18-19.

Tashmë jemi më të lirë për mënyrën sesi ta kombinojmë, nga bluzat apo fustanet, ka shumë mënyra për ta shtuar këtë veshje në “look”-un tonë.

1.Sipër një fustani.

2.Sipër një këmishe-fustan.

3.Sipër një pardesyje ushtarake.

4.Zgjidh një ngjyrë të guximshme dhe kombinoje me ato më neutrale.

5.Zgjidh një korse të veçantë, me xhinse dhe një bluze.

6.Sipër një bluze-fustan.

7.Sipër një “jumpsuit” me mëngë të gjata.

8.Zgjidh një korse ngjyrë neutrale sipër një materiali me ngjyrë të ndritshëm.

9.Sipër xhaketës së pranverës.

10.Për ata që nuk guxojnë shumë, zgjidhni një korse të hollë.