JO VETËM NË EKRAN/ Njihuni me VIP-et që SFIDUAN veten në biznes, nga Franceska Jace tek Dorina Mema (FOTO) – AlpeGossip
JO VETËM NË EKRAN/ Njihuni me VIP-et që SFIDUAN veten në biznes, nga Franceska Jace tek Dorina Mema (FOTO)

JO VETËM NË EKRAN/ Njihuni me VIP-et që SFIDUAN veten në biznes, nga Franceska Jace tek Dorina Mema (FOTO)

Përveç muzikës, modelingut, apo televizionit, femrat shqiptare sfiduan veten edhe në fushën e biznesit. Shumë prej tyre ia kanë dalë të jenë të suksesshme në këtë fushë, pasi kanë vite në treg. Së fundmi biznesit i janë  futur “me kokë” dhe disa personazhe të reja si Andrra, Franceska Jace, Rozana Radi, Dorina Mema, Greta dhe Eni Koçi.

Andrra, bashkëshortja e Sinan Hoxhes duket se u frymëzua nga Ami dhe Alketa për të hapur dhe ajo një dyqan me fustane nusërie. Ajo ja ka besuar vetvetes reklamimin e fustanëve ju kujtojm se Andrra është një ish- modele  dhe zgjodhi emrin e vetë për biznesin.

Eni Koçi dhe Greta Koçi  janë bërë pjesë e tendecës më të re të showbizit. Pasion, konkurrencë apo ambicia kanë mbërthyer motrat Koçi, të cilat  kanë vendosur të merren vetë me menaxhimin e ateliesë dhe të  vetë reklamojnë  fustanet duke postuar vazhdimisht nëpër rrjete . Sigurisht që të dyja motrat zgjodhen bashkimin  emrave  për    biznesin e tyre.                                                                                                            

Françeska Jaçe  modelja e njohur prej pjesmarrjes në big brother nuk ka ngurruar ti futet botës së biznesit  por Jaçe  ndryshe nga vipat e tjerë zgjodhi të hap një angjesi udhëtimesh  duke i vendosur mbiemrin e familjes.

Dorina Mema modelja e fitnesit e njohur për trupin  gjithë muskuj dhe pasionin e saj për palestren iu bashkua grupit të vipave në fushën e biznesit.Dorina tani ka hapur palestren e saj dhe vazhdimisht poston foto ku na tregon ushtrimet për një trup të shendetshëm.

 

Rozana Radi   e suksesshme në botën mediatike si aktore,këngëtare,autore por suksesi Rozit vazhdon edhe si sipërmarrse.Rozi  zgjodhi të hap butik kushtuar vetëm femrave me fustane për mbremje gala, si shum prej vipave të tjerë edhe rozi vendosi të zgjedh emrin e saj për butikun.

Përgatiti AlpeNews.al