“KAM FRIKË KUR TË DAL NGA KËTU…”/ Bjordi flet hapur me Luizin: E nise bukur rrëfimin por u… – AlpeGossip
“KAM FRIKË KUR TË DAL NGA KËTU…”/ Bjordi flet hapur me Luizin: E nise bukur rrëfimin por u…

“KAM FRIKË KUR TË DAL NGA KËTU…”/ Bjordi flet hapur me Luizin: E nise bukur rrëfimin por u…

Si çdo mëngjes, Bjordi Mezini dhe Luiz Ejlli, janë dy banorët që zgjohen të parët dhe bisedojnë gjatë me njëri-tjetrin.

Ata kanë komentuar rreth sfidës “Loja e memories”, ku secili ka banorët kanë treguar jetën e tyre. Regjisori i tha këngëtarit se e nisi shumë bukur rrëfimin dhe se i pëlqeu, por kur nisi të flasë për punën ndryshoi mendim.

Sipas Bjordit, pjesa ku Luizi tha se dy ditë para se të hynte në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, ata të punës i ndryshuan kushtet, atij i është dukur si ‘viktimizim’.

Luizi i thotë se nuk është viktimizim dhe se ishte ai që pastaj vendosi që ta linte atë punë.

 

Pjesë nga biseda:

Luizi: Kam frikë kur të dal nga këtu se ngel pa punë

Bjordi: Vetëm pa punë nuk ngel nëse je i zgjuar. Unë nuk kam frikë

Luizi: Nuk jam mësuar të rri pa punë

Bjordi: Kush ka faj që je pa punë?

Luizi: Unë

Bjordi: Kush ka meritë që gjen punë, po ti

Luizi: Kur të iki nga këtu do iki në Suharekë te “Golden Eagle”, tu them ma gjeni një punë

Bjordi: Kur isha në “Big Brother”-in e parë pija aq shumë Lori Caffe, sa isha i bindur se do më merrte Lori për imazh.