“KAM GËNJYER BANORËT”/ Franceska e BBV: S’kam kryer universitet. Jam e lumtur që nuk u shkollova… – AlpeGossip
“KAM GËNJYER BANORËT”/ Franceska e BBV: S’kam kryer universitet. Jam e lumtur që nuk u shkollova…

“KAM GËNJYER BANORËT”/ Franceska e BBV: S’kam kryer universitet. Jam e lumtur që nuk u shkollova…

Banorja e Big Brother Vip, Franceska Murati gjatë një bisede me Jetmir Salajn në oborrin e shtëpisë, ka treguar për herë të parë që nuk e ka kryer universiteti.

Ajo shprehet se nuk arriti ta kryente universitetin pas vuajtjeve me bullizmi që ka kaloi në shkollën e mesme dhe në kolegj.

Banorja shton se ajo vendosi të mos bënte diçka vetëm për të kënaqur prindërit, pasi vetë ishte e bindur që universiteti nuk ishte rruga më e mirë që ajo mund të zgjidhte.

“E kam ndjerë veten të gjykuar dhe nuk e kam thënë të vërtetën time, Kam zgjedhur të mos tregoj gjithë të vërtetën, se kur ti nuk më le te shpjegohem më mirë mos flas. Kam thënë që kam pas eksperiencën e keqe në shkollën e mesme. Kur kalova në kolegj, ishte po aq e vështirë.

E kam ndjerë vetën në këtë stuhinë e brendshme në shpirtin tim. e pash veten në një dhimbje shumë të madhe. Kam thënë këtu, por nuk kam qenë një një universitet, kam gënjyer.

Në jetë e kam dhënë shembullin tim, jam e lumtur që nuk e kam bërë e kam ndjerë vetën që të hiqja vuajtjen dhe mos ta vazhdoja, Vendosja mos të bëja diçka për të kënaqur prindërit. Prindërit më kanë luftuar për një kohë të gjatë.

E kisha ndjesinë se nuk ishte gjëja e duhur për mua, kam pasur shumë paragjykime por kisha një bindje tjetër dhe kam zgjedhur të bëjë eksperiencë. Puna ime e para tamam fare kam punuar shitje-blerje. Punova tre muaj pa lekë, u bëra menaxhere dhe shita një hotel, nuk mu desh universiteti.”-ka rrëfyer Françeska.