“KAMPIONI IM”/ Tolgahan së shpejti në ekranet shqiptare ai asnjëherë më parë (FOTO) – AlpeGossip
“KAMPIONI IM”/ Tolgahan së shpejti në ekranet shqiptare ai asnjëherë më parë (FOTO)

“KAMPIONI IM”/ Tolgahan së shpejti në ekranet shqiptare ai asnjëherë më parë (FOTO)

Tolgahan Sayisman është një nga aktorët më të suksesshëm në Turqi dhe që ka luajtur në shumë filma e seriale të ndjekur, disa prej tyre të transmetuar edhe në Shqipëri.

Jo vetëm kaq, por Tolgahan ka një lidhje të ngushtë me Shqipërinë pasi bashkëshortja e tij Almeda Abazi është shqiptare.

Tolgahan u bë shumë i njohur në vendin tonë me serialin “Mos u dorëzo”, i transmetuar në Tring. Së shpejti Tolgahan do të rikthehet në ekranin shqiptar, por me një serial të ri, në një tjetër televizion.

Atë do ta shohim në rol kryesor në serialin “Kampioni im”, që do transmetohet në TV Klan. Tolgahan do të quhet Firat dhe do të jetë një boksier i talentuar.

Ditën kur Firati triumfon në ndeshjen më të rëndësishme të karrierës, bashkëshortja e tij lind një djalë, por e lë atë të vetëm në jetë dhe me një amanet.

Firati duhet t’i dedikojë jetën djalit të tij të sëmurë dhe të gjejë paratë për kurimin e tij.

Sa mund të sakrifikojë një baba për fëmijën? “Kampioni im” do të transmetohet nga e hëna në të shtunë në orën 14:30 nga data 16 Nëntor në TV Klan.

View this post on Instagram

Fırat Bölükbaşı nam-ı diğer Kafkas! Bu akşam son maçına çıkacak. Senaryoyu ilk okuduğumda gerek fiziksel gerek mental olarak çok zorlu bir yolculuk olacağını biliyordum.Çok uzun saatler ve yorucu bir yolculuk geçirdik ekip olarak. Bu süreçte Kafkas olmaya çalışmak kadar Kafkas olarak kalabilmekte çok disiplin isteyen bir süreçti özellikle fiziksel olarak. Ekipçe başından beri inandığımız bir hikayemiz vardı ;tüm gücümüzle her türlü zorluğa karşı inandığımız hikayemizi anlatmaya çalıştık. Şimdi burdan geriye bakınca çok zor ama çok güzel bir hikaye anlattığımızı düşünüyorum. Bu yolculuğu benim için kolaylaştıran , beni destekleyen yönetmenlerime, oyuncu arkadaşlarıma ,ekibime senaristlerimize ve tabi ki bu zor ama bir o kadar da güzel hikayeyi bizimle beraber taşıyan tüm seyircilerimize sonsuz teşekkürler… Yeni hikayelerde görüşmek üzere🥊

A post shared by Tolgahan Sayışman (@tsayisman) on