“15 VITE ME GRUAN DHE KAM NJË RAPORT…”/ Elvis Naçi tregon “sekretin” e martesës së suksesshme: I kam thënë… – AlpeGossip
“15 VITE ME GRUAN DHE KAM NJË RAPORT…”/ Elvis Naçi tregon “sekretin” e martesës së suksesshme: I kam thënë…

“15 VITE ME GRUAN DHE KAM NJË RAPORT…”/ Elvis Naçi tregon “sekretin” e martesës së suksesshme: I kam thënë…

Gjatë diskutimit në emisionin në News24, për faktorët që çojnë në dhunë në familje, teologu Elvis Naçi dha një shpjegim të thjeshtë.

Ai tha: “15 vjet me gruan kam një raport të shkëlqyer, por dialogu është i tillë, i kam thënë gruas sime, “nëse ka krisje nuk ia vlen të vazhdohet një martesë ku humbet dashuria, joshja dhe gjerat nuk shkojnë ashtu sic duhet. Sforcimi çon në vrasje”.

Sipas Naçit, divorci duhet të pranohet me qytetari. “Ka ose martese të suksessshme, ose divorc normal, kjo duhet të kuptohet. Kur nuk funksionon nuk është kiameti. Një familje e sforcuar është vuajtje. Atëherë po të kuptosh këtë, përse vret? Përse lë fëmijët pa prindër”, shtroi pyetjen teologu i njohur Elvis Naçi.