KANË KALUAR 37 VITE NGA FILMI/ Çfarë ka ndodhur sot me “Shokun Tili” (FOTO) – AlpeGossip
KANË KALUAR 37 VITE NGA FILMI/ Çfarë ka ndodhur sot me “Shokun Tili” (FOTO)

KANË KALUAR 37 VITE NGA FILMI/ Çfarë ka ndodhur sot me “Shokun Tili” (FOTO)

“Shoku ynë Tili” është një nga filmat shqiptarë më të preferuar. Në kohën e transmetimit, filmi mbante të gozhduar para ekranit shqiptarët.

Ndërsa të gjithë kanë qeshur me batutat e personazhit kryesor, Tilit. Që nga xhirimi i filmit kanë kaluar plot 37 vite. Ndërsa në media kanë qarkulluar foto të aktorit, Arben Latifi, që ka luajtur Tilin.

Sot ai ndodhet në Gjermani dhe nuk e ka ndjekjur aktrimin. Edhe pse vitet kanë kaluar aktori vazhdon të mbtet po aq simpatik sa dikur dhe me flokët biond.