Karantina që i bëri të gjithë VIP-at… kuzhinierë! – AlpeGossip
Karantina që i bëri të gjithë VIP-at… kuzhinierë!

Karantina që i bëri të gjithë VIP-at… kuzhinierë!

Karantina e VIP-ave ka qenë e mbushur plot argëtim dhe gjëra të “çuditshme” që disa prej tyre nuk e mendonim se do i shihnim ndonjëherë.

E megjithatë, duhet thënë e pranuar se karantina ka shpalosur talentin e tyre dhe në kuzhinë (e ne fakt edhe të disa prej nesh, ç’është e vërteta).

Ato kanë eksperimentuar me gatime të reja dhe që duken shumë të “shijshme” e na kane dhënë edhe pershtypjet se po ndjekim një emision gatimi.

Kanë sjell receta të veçanta dhe shumë të thjeshta për t’u gatuar duke nisur nga embëlsirat dhe deri tek gatimet e veçanta.

AlpeGOSSIP ju sjell disa prej tyre. A janë të shijshme apo jo?! 

Gjykojini ju…pas shijimi!

View this post on Instagram

E doni nje kek te mire dhe te shendetshem? E di qe e doni prandaj ja ku e keni. Kek me tershere dhe arra Perberesit – 350 gram tershere e imet (mund ta bluani ne mixer) – 2 veze – 3 banane (plus 1 per zbukurim) – 360 ml qumesht bajame ose kokosi – 100 gr mjalt – 100 gr arra – 30 gr vaj kokosi – 2 luge caji fryres per embelsira – ekstrakt vanilje Pergatitja Ne nje tas shtypni bananet derisa te behen si pelte, shtoni vezet, qumshtin, vajin e kokosit, mjaltin dhe vaniljen. I perziejme mire. Shtojme tersheren, fryresin e embelsirave dhe arrat. Vazhdojme t’i perziejme. I leme 5-7 minuta dhe i hedhim ne tave. I fusim ne furre dhe e leme kekun per 40-45 minuta (ne varesi edhe te furres). Pasi e nxjerrim e leme kekun 30 minuta te ftohet. Siper mund ta zbukuroni me cfare te deshironi. Une i kam hedhur kakao, banane dhe cokollate te bardhe dhe te zeze me 0 kalori te cilat i marr tek @muscle_gain_albania Por sic e thashe mund te shtoni cfare te deshironi ju, ne baze te preferencave. 😍 Di t’ju them vetem qe ishte suuuuper.

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on